Faaliyetler

Golden West, araştırma ve geliştirme, sebze ve tarla bitkileri üretim ve dağıtım alanlarında faaliyet göstermektedir.

Golden West ürünleri Büyük Akdeniz Bölgesi, Güney Avrupa, Kuzey Afrika, Türkiye, Orta Doğu, Balkanlar ve yakın zamanda Doğu Avrupa  ve eski Sovyetlerbirliği ülkelerinde dağıtılmaktadır.

TARLA BİTKİLERİ TOHUMLARI

Golden West erken ve geç mısır hibritleri ile pamuk ve yonca tohumları için ıslah programları geliştirmektedir. Bu ürün geliştirme süreci sürekli bir ürün flosunu garantilemektedir.

Pamuk yetiştirme programı 90’lı yıllrın başlarında Yunanistan’da Akdeniz Bölgesini hedefleyerek başlamıştır.Ana yetiştirme yönergelerinde yüksek verim, üstün lif kalitesi ve erken olgunluk vardır.Golden West yeni nesil Altın Lif çeşitlerine ait üç özelliği başarıyla birleştirmeyi başarmıştır

Mısır yetiştirme programı 90’ların başında ABD de başlamıştır. 2005 yılına kadar ABD ‘den Bulgaristan’a kaymış ve Bulgaristan erkenci mısır hibritleri için araştırma faaliyetlerinin merkezi haline gelmiştir.12.000’in üzerinde yeni hibrit yıllık deneme ağında değelendirmeye dahil olmaktadır. Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Slovakya, Moldova, Ukrayna, Rusya, Yunanistan, Türkiye'de ve daha bir çok ülkede yıllık olarak topmal 150.000 verim testi değerlendirilmektedir. Ana yetiştirme yönergelerinde yüksek verim ve stres toleransı vardır.

Yonca yetiştirme programı da Akdeniz Bölgesini hedefleyerek mısırdan kısa bir süre sonra başlamıştır ve yüksek getirili, atıl olmayan ve üstün besin değeri olan çeşitlerle ilgilenmiştirSon zamanlarda Golden West yeni atıl (dormant) çeşitler geliştirmiştir.

Golden West dünya çapında bir çok ülkede tohum üretimi geliştirmektedir. Tohum üretimi geliştirdiği ülkelerin listesi içinde ABD, Avustralya, Türkiye, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan ve diğer ülkeler yer almaktadır.

SEBZE TOHUMLARI

Golden West , Araştırma Enstitüleri ve özel şirketlerle işbirliği içinde Ar-Ge programları; ve yeni çeşitlerin değerlendirilmesi ile piyasanın spesifik koşullarına adapte edilmiş çeşitlerden en iyisin, seçmek için deneme projeleri geliştirmektedir. Ayrıca sebze tohumlarının yüksek kalitede üretimi için bir çok ülkede tohum üretim programları kurmaktadır.

VİZYON                                                              

Biz Golden West olarak faaliyetlerimizi genişleterek bölgesel pazarların tarım sektöründe önemli bir oyuncu olmayı ve söz konusu pazarlarda tarımsal teknolojileri ve işi etkileyebilmeyi düşünmekteyiz.

Biz bölgesel genişlemeile birlikte artan sorumluluğumuzun farkındayız.Tüm faaliyetlerimiz çevresel, sosyal ve ticari faaliyetlerin en yüksek standartları ile karakterizedir. Bütün tarım zincirine katma değer sunmak için vizyonumuzda kararlıyız ve bu yönde sürekli yatırım yapmaktayız

 

Buradan şirket tanıtımımızı izleyebilirsiniz